Duyuru

Yayınlanma Haberler

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DUYURU;

 

Maalesef ülkemiz çapında malum ulusal kanallarla yapılan manipülasyonlar, ilçemiz bazında da kimi yerel gazeteler aracılığıyla yapılmaya çalışılmaktadır.     

Belediyemiz tarafından verilmekte olan “evde bakım hizmeti” ile ilgili hiçbir resmi açıklama olmamasına rağmen, bu hizmetin kesilmiş gibi haber yapılmasını ve yapılan habere ait ilçemiz AKP başkanı Sayın Fahrettin ŞENER’in 3000 kişinin mağdur edildiği yönündeki açıklamaları mizandan uzak ve gerçeği yansıtmamaktadır.

                Aksine verilen bu hizmet tarafımızdan geliştirilerek, yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza verilen pansuman ve ufak tıbbi müdahalelere, personelimizce ev temizliği ve hastanın yıkanması gibi hizmetler eklenmiş ve bu hizmetin çapı genişletilmiştir.

                Bir önceki dönemde belediyemiz ambulansının, keyfi ve siyasi uygulamalar ile özel lüx hastanelere seçilerek ve aciliyeti olmayan yolcu taşınması gibi durumlar belediyemizce sonlandırılmıştır.

                Hasta nakil işlemleri ise Balıkesir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulma aşamasında olan “Sağlık birimi” ile koordineli ve işbirliği içinde yürütülecektir.

                İhtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verilen “evde bakım hizmeti” ise kapsamı daha da genişletilmiş olup hizmete tüm hızıyla devam etmektedir.

                Halkımızın bilgiye dayalı olmayan art niyetli haberleri dikkate almamasını, herhangi bir soru ya da sorun için belediyemizle iletişime geçmelerini önemle rica ederiz.

                Susurluk Belediyesi.